Rytuał Tse Thar – koń Azyl, lubelszczyzna    Dnia 12 sierpnia 2018 r. z inicjatywy Fundacji odbył się rytuał Tse Thar w miejscowości Jezioro w województwie lubelskim. Fundacja kupiła tam konia o imieniu Azyl, dla którego Gesze Yungdrung Gyatso osobiście wykonał modlitwę uwolnienia Tse Thar. Rytuał ten, dzięki błogosławieństwu i nawiązaniu karmicznego związku z naukami, daje zwierzęciu możliwość odrodzenia się w kolejnym życiu w świecie ludzi. Dzięki darczyńcom z USA i Polski, Azyl został uratowany przed śmiercią. W naukach Bon napisane jest iż ratowanie życia zwierząt i dedykowanie im modlitw aby odrodziły się w ludzkiej formie jest wielką zasługą, która dodatkowo usuwa przyczynę do przedwczesnej śmierci osobom, dzięki którym ta zasługa była możliwa.

     Koń Azyl jest własnością Fundacji im Drenpa Namkhi i zostanie pod jego opieką do końca swych dni; Fundacja pokrywać będzie w całości koszty utrzymania Azyla.
    Wszystkie te pozytywne działania w całości dedykowane są długiemu życiu Jego Eminencji Menri Ponloba Trinley Nyimy Rinpocze.